• Mürekkep Kartuşların Dolumu
  • Mürekkep Kartuşların Dolumu
  • Mürekkep Kartuşların Dolumu
  • Mürekkep Kartuşların Dolumu
  • Mürekkep Kartuşların Dolumu
  • Mürekkep Kartuşların Dolumu

Mürekkep Kartuşların Dolumu

Dolum öncesi kontrol testi: Kartuşların tamamı prosedürlerimize göre incelenip fiziksel bir hasar olup olmadığına bakılır. Daha sonra kartuşların çalışırlığını analiz etmek için özel test cihazlarımızda (ST100 PlusTester ve SmartPrinter) mürekkep püskürteçlerinin elektronik devresini ve ısı sensörlerini test ederiz.

Baskı kafası ünitesi temizliği: Bu aşamada kartuşların baskı kafasında kalan veya kurumuş olan mürekkebi çözmek için, özel çözücü solüsyonlar kullanarak basınçlı buharlı cihazlar (JetClean atomizer) yardımıyla derinlemesine gözenek temizliği yapılır, mürekkep kanalları ve ısı odacıkları temizlenir. Mürekkep atığının veya renk karışımı bulunduğu durumlarda bu işlem sayesinde kartuşlar atıklardan tamamen arındırılır.

Atık mürekkepten arındırma: Tüm kartuşlar için profesyonel temizleme yöntemi olan kopüklü iç yıkama işlemi yapılarak, düşük basınçlı pompalama sistemi ile (FlushDry cleaning) kartuşların için özel iç yıkama sıvısı basılır ve derinlemesine temizlenir. Mürekkep atığının veya renk karışımının bulunduğu durumlarda bu işlem sayesinde kartuşlar atıklardan tamamen arındırılır.
Daha sonraki aşamada kartuşaları en iyi dolum kapasitesine ulaştırmak için kullanılan ve en iyi sonucun alınabileceği yüksek hızla dengeli boşaltma sistemi olan santrifuj yönetimiyle (Sentrifugal DrainStation) kartuştaki sıvı tamamen boşaltılır. Aynı anda kurtma işlemini de uygulanan bu cihazla, mürekkep tanklarının (rezervuar) içindeki yıkanmış süngerler kurutularak, kartuşlar tam kapasiteli dolum için hazır hale getirilir.

Dolum işlemi: Firmamızda mürekkep kartuş dolumlarının tamamı vakumlu dolum metodunu kullanan FCV&AP otomatik dolum makineleriyle yapılmaktadır. Dolum, makinenin kontrol panelinden kartuş modelini seçim yapılmasıyla başlar. Makine yaptığımız seçime göre donanımını hazırlar ve dolum apartına takılan kartuş doluma hazırlanır. Doluma start vermemizle makine kartuş a uygun mürekkep tankından mürekkep alır ve kartuşa enjekte etmeye başlar. Makine mikro kontroller (hassas ölçeklendirme) özelliği sayesinde kartuş türüne göre, enjeksiyon şeklini, dolum miktarını, geri bakumlama sürecini bilir ve işlemi zamanında bitirir.
Kartuşların dolumunda, lider mürekkep üreticileri OCP ve Sensient in dünyaca kabul görmüş yüksek baskı kalitesine sahip, farklı özelliklerde 32 çeşit mürekkep kullanmaktayız. Her marka ve model kartuşun kendisine özel üretilen mürekkeple doldurulmaktadır.

Test: Firmamızda her doldurulan kartuşun, kalite için öngörülen şartlara uygunluğu test edilmektedir. Her doldurulan kartuşun kendisine uyumlu bilgisayar kontrollü yazıcılarda test için geliştirilmiş profesyonel test çıktıları alınarak incelenir ve en iyi baskı kalitesi elde edilene kadar işlemlere devam edilir. En iyi test çıktısı veren kartuş kullanıcıya teslim edilir ki  bu da %100 GARANTİ vermemizi sağlar.

Bantlama ve paketleme: Kalite kontrol süreçlerinden geçen kartuşlar raf ömrü açısndan önemli bir işlemden daha geçirilir. Baskı kafasındaki gözeneklerin kurumasını önlemek için amacıyla yapılan bu işlemde gözeneklere özel bir sıvı uygulanması yapılır ve daha sonra ısı ve nemden koruyan yapışkan olmayan bir bantla kaplanır. Böylece hem baskı kalitesi korunmuş olup hem de raf ömürlerini uzatmış oluyoruz. Dış etkenlerden dorumak için koruyucu kapak takılır ve ambalajlanır.

İletişim
Tel : 0232 449 40 04
Fax : 0232 449 40 05
Gsm : 0532 644 24 32
Email : info@karakayailetisim.com
Kroki : Krokiyi Görüntüle